مهمترین های مهاجرت

توسلا کارت و اینینال کارت

کارت بانکی غیربانکی!!!

هنگامی که به کشور دیگری رسیدید، تقریبا صفر هستین و باید از نو شروع کنید؛ در همهء امور. یکی از مهمترین اموری که می توان به آن اشاره کرد، حمل پول های زیاد در ابتدای مهاجرت است. به دلیل تحریم های چند سال اخیر و متزلزل شدن اقتصاد ایران، بانکهای مجاز در خاورمیانه ایران و ایرانی ها را تحریم کرده اند و تنها بعضی از بانکها در شرایط خاصی برای افراد، حساب بانکی با ظریفت های محدود باز می کنند. پیشتر اسامی بانکهای کشور ترکیه در مقاله ای جدا برای شما آورده شد.

مهاجرت از کشور مادری، به کشور های دیگر – ترکیه یا هر جای دیگر – دلایل متفاوتی دارد. برای هر شخص یا هر خانواده ممکن است فشارهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی داشته باشد و یا کشور مادری از نظر تامین امکانات برای یک زندگی ایده آل،ضعیف عمل کند. برای همین مهاجرت آخرین گزینه ایست که ممکن است کسی انجام دهد و به قول معروف به سیم آخر بزند و سرزمین مادری را با تمام خاطرات تلخ و شیرنش رها کرده و به کشور دیگری برود. در حال حاضر که این مقاله تنظیم می شود، در ابتدای سال ۲۰۲۰ هستیم و در حال حاضر تنها بانکی که در کشور ترکیه برای ایرانی های مقیم این کشور حساب باز می کند، زراعت بانک است آن هم نه همهء شعبات. شعبات خاصی که در شرایطی با مبلغ حداقلی ۱۰۰۰۰ هزار لیر، بعضی جاها ۳۰۰۰۰ لیر که سه ماه آنرا بلاک می کنند، برای شما حساب باز می کنند. سقف تراکنش شما اگر حساب شخصی باشد، حداکثری برایش تعریف می کنند و به محض اینکه جابجایی های زیادی با حسابتان انجام دهید، فوری حساب را مسدود می کنند.

شرکت مدیا پل به شما راهکاری می خواهد ارائه کند تا بخشی از هزینه های خود را بتوانید بدون افتتاح حساب بانکی مدیریت کنید.

خیلی از کسانی که به شرکت ما برای کارهای اقامتی خود مراجعه می کنند مسئلهء باز کردن حساب بانکی برایشان یکی از چند اولویت مهم است. خب اگر می توانید که ابتدای مهاجرت خود مبلغ ۱۰ هزار لیر ترکیه را بلاک کنید به مدت سه ماه، این کار به راحتی انجام خواهد شد. اما خیلی از کسانی که می خواهند از صفر شروع کنند، همین ۱۰ هزار لیر هم در چند ماه اول زندگیشان در ترکیه و شهر بزرگ استانبول نقش مهمی بازی می کند. مخصوصا مراجعینی که برای تحصیل در کشور ترکیه به این کشور مهاجرت کرده اند.

 

توسلا کارت‌ها و اینینال کارت

توسلا کارت

در ترکیه فروشگاههای الکترونیکی است به اسم تکنو سا که شما می توانید خریدهای الکتریکی مثل تلویزیون، لوازم برقی، کابل، سه راهی … را تهیه کنید. این فروشگاه های الکترنیکی برای خانواده های سابانجی بوده و در اکثر مالهای کشور ترکیه شعبات متعددی دارند.

اولین اقدام بعد از خرید این کارت از فروشگاه تکنوسان انجام می دهید این است که اپلیکیشن آن را روی گوشی خود نصب کرده و مشخصات کارت را درون آن  وارد کرده سپس این اپلیکیشن از طریق دوربین تلفن همراه شما کیو آر کد روی کارت را خوانده و آن را به نام شما ثبت می کند سپس برای شما یک مسیج می آید که از شما میخواهد رمز کارت را وارد کنید. یک روز به دلخواه به کارت می دهید و آن رمز ز رمز ثابت شما خواهد بود.

در این فروشگاه ها کارت هایی به اسم توسلا Tosla  فروخته می شود که این کارت با بانک “آک بانک” قرار داد دارد. این کارت مانند عابر بانک عمل کرده و قیمت این کارت ۵ لیر است. شما در شعبهء ATM  آک بانک می توانید این کارت را ثبت کنید و از آن استفاده کنید. اما تفاوت این کارت با کارت های اصلی بانک این است که روزانه سقف مجاز دارد برداشت و جابه جایی دارد.

شبیه به توسلا کارت، کارت دیگری به نام اینینال است که می توانید این کارت را از تمامی فروشگاههای میگروس تهیه کنید. تفاوت کارت اینینال با کارت توسلا در این است که کارت اینینال با فروشگاههای میگروس قرار داد دارند و شما می توانید که خریدهای خود را از این فروشگاه ها به صورت آنلاین نیز تهیه کنید. و چنانچه کش نداشته باشید این کارت اگر از قبل شارژ داشته باشد برای شما به عنوان عابر بانک عمل می کند.

همچنین در آنلاین شاپینگ ها، توسلا کارت با  مستر کارت قرار داد دارد و اینینال با ویزا کارت.

خرید آنلاین برای اقلام ضروری زندگی امروزه در همه جای دنیا مرسوم است. اما کشورهایی که متاسفانه تحریم های بانکی شامل حال شان شده مثل ایران و کرهء شمالی و … فقط داخلی می توانند این خرید ها را انجام دهند.

ولی در کشور ترکیه که تجارتی آزاد و شرایط تحریم بانکی ندارد، راحت می توانید از هر جای دنیا به صورت آنلاین خرید کرده و با همین توسلا کارت یا سایر کارتهای بانکی هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید و محصول خود را تحویل بگیرید.

 

فعال سازی توسلا (تُسلا کارت)

فعال سازی این کارت، با اپلیکیشن امکان پذیر است. به راحتی از هر ATM  می توانید حساب کارت خود را شارژ کنید.

نکته‌ای که باید به شما درخصوص توسلا کارت بگوییم این است که برای راه اندازی این کارت توسط اپلیکیشن حتماً باید کیملیک داشته باشید. صورت شما نمی توانید اپلیکیشن خود را فعال کنید و فقط می‌توانید حساب خود را توسط خود بانک شارژکنید

ننحوه استفاده از توسلا  کارت به اینگونه است که هر جا عابر بانک آک بانک را دیدین،روی گزینه این کارت کلیک کرده مبلغی که می خواهید داخل دستگاه گذاشته دستگاه به صورت اتوماتیک کارت شما را شارژ می کند و شما یک رسید از دستگاه می گیرد سپس اپلیکیشن خود را چک کرده و مطمئن شوید که پول به حساب کارت شما واریز شده است است حال میتوانید با این کارت خرید های خود را مانند یک کارت عابر بانک انجام دهید.

نکته جالب توجه اینجاست که شما می توانید حتی از کارت خود از عابر بانک آک  بانک پول را به صورت نقد دریافت کنید. اما همانطور که قبلا گفته شد سقف مجاز دارد و شما قادر به جابجایی پول های خیلی زیادی توسط این کارت نخواهد بود و این کارت معمولاً برای خرید روزانه ایا ماهانه  در صورت نداشتن عابر بانک از بانک های معتبر کشور ترکیه استفاده می شود.

آنچه در این مقاله برای شما توضیح داده شد نحوه استفاده از کارت های اعتباری بانکی بوده فقط مخصوص کشور ترکیه برای کسانی که در این کشور اقامت دارند می باشد،  چنانچه قصد افتتاح حساب به صورت رسمی در بانک های معتبر کشور ترکیه را دارید با مشاورین مجرب شرکت مدیا پل در تماس باشید.