اقامت ترکیهاملاک در ترکیهتحصیل در ترکیهثبت شرکت در ترکیهفرانچایز در ترکیهمهمترین های مهاجرت

روش های تمدید اقامت در ترکیه

انواع تمدید اقامت در ترکیه

شرکت مدیا پل قصد دارد در این مقاله، شما را با روش های تمدید اقامت در ترکیه آشنا کند. برای اینکه بتوانید اقامت کشور ترکیه را بگیرید باید مراحل مختلفی را بگذرانید. در ابتدا باید از طریق انواع اقامتی که دولت امنیت ترکیه (گوچ اداراسی) به خارجی هایی که میخواهند اقامت کشور ترکیه را بگیرند می دهد، استفاده کنید.

برای گرفتن اقامت بهتر است از همان ابتدا با یک مشاور امور تخصصی در این زمینه که از قبل به شما ثابت کرده می‌تواند در پذیرش انواع اقامت کشور ترکیه تخصصی عمل کند صحبت کنید. زیرا اگر خودتان بخواهید فرم های مربوط به اداره امنیت ترکیه را که در سایت این کشور موجود می باشد پر کنید، چنانچه حتی یک گزینه را اشتباه بزنید و اگر در زمان مصاحبه شما آن را مورد توجه قرار ندهند، ممکن است در طول مدتی که در کشور ترکیه زندگی می کنید، برای شما دردسر ایجاد شود.

شرکت مدیا پل برای این که شما در طول مدت زندگی تان در کشور ترکیه نتوانید دچار دردسر شوید، مشاوران مجربی در خصوص امور گرفتن اقامت برای شمایی که قصد زندگی در کشور ترکیه و شهر استانبول را دارید استخدام کرده است.

از این رو شما می توانید هر زمانی که تصمیم به مهاجرت به کشور ترکیه و شهر استانبول را گرفتید به مشاورین ما زنگ زده و راهنمایی‌های لازم را از آنها بگیرید. انواع اقامت در کشور ترکیه تکنیک های خاص خودش را دارد. همچنین به شما یادآوری می کنیم که شما برای یک زندگی راحت، حتی بعد از گرفتن اقامت کشور ترکیه نیز می توانید با مشاورین شرکت مدیا پل در تماس بوده تا راهنمایی های لازم را برای یک زندگی ایده آل در کشور ترکیه داشته باشید. ما می خواهیم شما را در کشور ترکیه به آرامشی که هر انسانی در زندگی به آن نیازمند است برسانیم.

اقامت در ترکیه

انواع اقامت در ترکیه که شما می توانید در کشور ترکیه آن را بگیرید با هم دیگر متفاوت است و هر کدام مدارک مخصوص خود را دارد. بعضی از این مدارک که میان آنها مشترک است و کپی پاسپورت شما کپی آخرین مهر ورود شما به کشور ترکیه و داشتن نومارا ورگسی است. همچنین با توجه به قانونی که کشور ترکیه در سال ۲۰۲۰ گذاشته، تمدید اقامت توریستی برای کسانی که یکسال از اقامت آنها در کشور ترکیه گذشته امکان پذیر نیست.

از این رو راه های متفاوتی وجود دارد که شما بتوانید سال دوم اقامت خود در کشور ترکیه را نیز از آن طریق به دست بیاورید. حال می خواهیم چند مورد از این روشها را با همدیگر را بررسی کنیم.

 

تمدید اقامت به روش ثبت شرکت در ترکیه:

ثبت شرکت شخصی در ترکیه یکی از راه هایی است که شما میتوانید آن را انجام داده تا با خیال راحت سال دوم اقامت خود را در ترکیه داشته باشید. یادتان باشد که ثبت شرکت شخصی نیازی به استخدام کارمندان ترک و رد کردن بیمه آنها ندارد. شرکت شخصی تنها با یک کارمند یعنی خود شما هم می‌تواند ثبت شود. اگر شما در کشور ترکیه شرکت شخصی ثبت کنید، اقامت شما نوع اقامت تجاری می گیرد، می توانید اقامت توریستی خود را برای سال دوم یا سال هایی که می خواهید در ترکیه زندگی کنید، مجدد تمدید کنید.

یکی دیگر از حسن هایی که شرکت شخصی برای شما دارد این است که نیازی به سرمایه کلان نیست و با سرمایه محدود و همچنین مالیات محدود این شرکت برای شما ثبت می شود. یادتان باشد ثبت شرکت در ترکیه باید توسط وکیل قسم خورده کشور ترکیه انجام شود. هر کسی نمی تواند این کار را انجام دهد. از این رو مشاورین شرکت مدیا پل با وکیل های مجربی که با این شرکت کار می‌کنند می‌توانند برای شما شرکت شخصی را با کمترین هزینه ممکن ثبت کنند.

اگر بخواهم برای شما از مزایای ثبت شرکت شخصی در کشور ترکیه بگویم، میتوان خاطرنشان کرد که شما می‌توانید به محض این که خواستید، این شرکت را به فاصله یک روز جمع آوری کنید.

در صورتی که اگر شرکت لیمیتد ثبت کنید، علاوه بر این که باید حد اقل ۵ کارمند ترک را استخدام کنید، بیمه آنها را نیز باید رد کرده و هنگامی که بخواهید شرکت را جمع آوری کنید، باید خسارت های مالیاتی بدهید در صورتیکه اگر شرکت شما یک شرکت شخصی باشد نیاز به پرداخت مالیات به صورت کلان ندارید و مالیات شما تا زمانی که شرکت را جمع آوری نکرده باشید، ماهانه به محاسبه چی یا همان حسابدار پرداخت می شود.

در خصوص ثبت شرکت در کشور ترکیه باید به شما بگویم که اگر حساب شرکتی نداشته باشید، شرکت شما نمی تواند فعالیت تجاری انجام دهد. از این رو باید حتماً برای اینکه بتوانید ثبت شرکت در کشور ترکیه را انجام دهید، حتماً حساب شرکتی باز کنید. معمولاً برای ایرانی‌ها بانک زراعت کشور ترکیه این کار را انجام می‌دهد. البته تمام اینها منوط به این است که شما یک مشاور مجرب در خصوص امر اخذ شرکت داشته باشید تا بتوانید به راحتی در کشور ترکیه شرکت ثبت کرده و از طریق ثبت شرکت اقامت تجاری کشور ترکیه را بگیرید.

دیگر نگران تمدید اقامت برای هر سال خود نشوید. شما با اخذ اقامت تجاری کشور ترکیه می توانید یک بیزینس کوچک راه اندازی کرده و از درآمد کافی برای گذران زندگی در کشور ترکیه را برخوردار باشید. همچنین به شما توصیه می کنیم در مراحل ثبت شرکت با یک مشاوره عالی رتبه و متخصص این کار در تماس باشید. چرا که یک اشتباه کوچک می تواند سرنوشت شرکت شما را در کشور ترکیه را تغییر دهد.

ثبت شرکت شخصی در کشور ترکیه هم یکی از راه های تمدید اقامت برای سال دوم یا سال بعد از تمدید نکردن اقامت توریستی است شما می توانید یک راه حل دیگر را نیز در نظر بگیرید و آن خرید ملک است. با توجه به رونق ساخت و ساز در کشور ترکیه و گسترش شهر استانبول از سمت غرب و پیشرفت اقتصادی و ساختمانی که کشور ترکیه شهر استانبول دارد، شما می توانید مناسب با بودجه خود یک ملک خریداری کرده و با استفاده از آن اقامت خود را دریافت کنید.

شما با خرید ملک در کشور ترکیه دیگر نگران این نیستید که هر سال باید اقامت خود را تمدید کنید. البته این مطلب در ماه سوم میلادی سال ۲۰۲۰ نوشته شده و تاکنون این قانون برای کسانی که خرید ملک در کشور ترکیه کرده‌اند تغییری نکرده اما پیش‌بینی می‌شود که برای مالکان خانه در کشور ترکیه یا مالکان مغازه در کشور ترکیه به تغییر قانون نمی خورند و نیازی تمدید اقامت سال به سال نیست.

این نکته را هم باید به شما بگویم که شما اگر ملک در کشور ترکیه خریداری کرده