مهمترین های مهاجرت

وکالت در ترکیه

وکیل در ترکیه

وکالت در ترکیه

مبحث وکالت در ترکیه از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه بسیاری از ایرانیان قصد مهاجرت به ترکیه را دارند. ترکیه به لحاظ شرایط خوب جغرافیایی و نزدیکی به ایران و همچنین شرایط زندگی نزدیک به استاندارد های جهانی، مقصد بسیار خوبی برای مهاجرین ایرانی می باشد.

از این رو داشتن یک وکیل مورد اعتماد و آشنا به قوانین کشور ترکیه برای هر شخص مهاجر ضروری است. در این مقاله سعی بر آن داریم که شما را با این مبحث  آشنا کنیم. بهتر است در ابتدا برای این کار جواب چند سوال اولیه که بیشتر مهاجرین از ما می پرسند را بدهیم.

وکیل کیست ؟ وکیل مهاجرت چه کسی است؟ وکیل مهاجرت ایرانی در ترکیه وجود دارد؟ آیا هر وکیلی می تواند به ما کمک کند یا حتما باید وکیل مهاجرت باشد؟ آیا باید برای مهاجرت به ترکیه با وکیل مشورت کنیم؟ آیا در ایران وکیل و یا مشاور مهاجرت به ترکیه می شناسید؟ آیا برای ثبت شرکت در ترکیه به وکیل احتیاج داریم؟ قوانین ترکیه در زمینه وکالت چیست؟ وکالت تسخیری در ترکیه به چه معناست؟ وکالت تسخیری در ترکیه به چه معناست؟  برای انتخاب وکیل باید به چه نکاتی اهمیت دهیم؟ وکیل در ترکیه و وکیل در ایران تفاوتی دارند؟

اینها تنها بخشی از سوالات شما عزیزان است که قصد داریم در این مقاله به آن ها بپردازیم. پس برای آشنایی با مقوله وکالت و وکیل در ترکیه با ما همراه باشید.

وکیل کیست؟

وکیل، نماینده و یا جانشین شخصی است که از طرف شخص دیگری به عنوان حقیقی و یا حقوقی و به موجب عقد وکالت برای کاری مامور می شود. وکالت در چارچوب قانون مدنی هر کشور تعریف می شود و طرفین آن وکیل و موکل نامیده می شوند.

هر شخص می تواند برای وکیل انتخابی خود حد و مرزی مشخص کند که آن وکیل در آن چارچوب برای موکل خود اقدامات لازم را انجام می دهد و مشخص می کند که در چه زمینه ای اجازه وکالت دارد و در چه زمینه ای نیاز به حضور شخص موکل است.

وکیل مهاجرت چه کسی است؟

هر روزه ذهن بسیاری از هموطنانمان درگیر مهاجرت است و از این رو برای مهاجرت قانونی به دنبال وکیلی هستند که بتواند کارهای مهاجرتی آنها را انجام دهد. وکیلی که به شرایط کشور مقصد آنها آگاه باشد و آشنا به قوانین کشور و سفارت خانه و موارد حقوقی آن کشور باشد.

امروزه نقش یک وکیل آشنا به مسایل بین الملل و حقوقدان بسیار پر رنگ  و تاثیر گذار است، چرا که بسیاری از افراد سودجو به دنبال کلاهبرداری از مهاجران خواهند بود و با وجود یک وکیل آگاه و مورد اعتماد این امنیت روانی برای اشخاص ایجاد خواهد شد. بررسی و تنظیم قرارداد ها توسط یک وکیل متخصص، راه های آسیب پذیری را خواهد بست.

دقت کنید که وکالت در ترکیه بحثی یکپارچه است. به این معنی که تمامی وکلا چه وکیل دادگستری و چه وکیل در امور مهاجرت و .. همگی امتحان کانون و مشاوران حقوقی قوه قضاییه را پشت سر گذاشته اند و مطابق قانون عمل خواهند کرد.

وکیل مهاجرت ایرانی در ترکیه وجود دارد؟

لازم است بدانید در کشور ترکیه تعداد بسیار زیادی دفاتر مهاجرتی و مشاوره ای وجود دارد که برای کار های اقامتی شما وکیل استخدام کرده اند. شما با یک تحقیق کلی می توانید وکیل و مشاور خود را انتخاب کنید و بدون دغدغه و صرف پول و زمان اضافی کارهای مهاجرتی خود را در ترکیه انجام دهید و نگرانی ای از بابت قانونی بودن مهاجرت و کسب و کار خودتون نداشته باشید.

آیا هر وکیلی می تواند به ما کمک کند یا حتما باید وکیل مهاجرت باشد؟

قبل از این ذکر کردیم که تمام وکلا باید آزمون های مربوط به وکالت را پشت سرگذاشته باشند و از این جهت تفاوتی با هم ندارند اما اگر بخواهیم جزیی تر به این مسئله نگاه کنیم وکیل آشنا به مسائل مهاجرتی اطلاعات جامع تر و دقیق تری می تواند به ما بدهد و تمامی حق و حقوق شما را در بحث مهاجرت می شناسد. با راه کار ها و پیش آمد های احتمالی پیش روی شما آشناست.

به همین دلیل اگر شما قصد مهاجرت دارید و می خواهید به صورت قانونی عمل کنید و پرتی زمان و هزینه خود را به صفر برسانید، حتما با یک شرکت متخصص و وکیل آشنا به مسائل حقوقی وارد مذاکره بشود. وکیل آشنا به مسائل مهاجرتی وکیلی است که شما را در تمامی مراحل مهاجرتی یاری می کند و شما بدون فکر و دغدغه می توانید به او اعتماد کنید.

آیا باید برای مهاجرت به ترکیه با وکیل مشورت کنیم؟

بهترین کار قبل از مهاجرت به هر کشوری گرفتن مشاوره است. مهاجرت به کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما قبل از هر اقدامی باید به مشاور مراجعه کنید و تمامی مدارک خود را آماده کنید. گاهی لازم است در ایران برای انجام یک سری از کارهای خود به شخص مورد اعتمادی وکالت دهید که در صورت حضور نداشتن شما بتواند کارهای حقوقی و حتی بانکی و اداری شما را انجام دهد.

بهتر است قبل از انجام هر کاری با یک مشاور مطمئن در این زمینه صحبت کنید و از راهنمایی های او بهره مند شوید. چراکه اگر شما مهاجرت کنید و مدرکی را در ایران لازم داشته باشید و یا کاری در ایران داشته باشید که نیاز به حضور شما باشد متحمل ضرر و زیان های زیادی خواهید شد و باید هزینه های زیادی پرداخت کنید. ممکن است شما مدرکی را لازم داشته باشید که به همراه خود نیاورده اید و باید به سفارت مراجعه کنید و علاوه بر زمان از دست رفته برای انتظار آن مدرک باید هزینه های زیادی نیز پرداخت کنید. پس این موضوع را دست کم نگیرید.

لازم به ذکر است که بهتر است این مشاور و یا وکیل در ترکیه حضور داشته باشد که بتواند مشاوره بهتری به شما بدهد چراکه از قوانین و شرایط زندگی در ترکیه از نزدیک آشناست و با توجه به اینکه قوانین مهاجرتی ترکیه روز به روز تغییر می کنند، اطلاعات این فرد به روز و قابل اعتماد است.

آیا در ایران وکیل و یا مشاور مهاجرت به ترکیه می شناسید؟

شرکت مدیاپل با سابقه مشاوره در ایران و ترکیه و داشتن وکلای قسم خورده در ترکیه قادر به ارائه خدمات و مشاوره در بحث مهاجرت به ترکیه است. این شرکت در ایران نیز دارای دفتر مشاوره است و شما می توانید با تعیین وقت قبلی و مشاوره حضوری از خدمات این شرکت بهره مند شوید و به محض ورود به خاک ترکیه با در اختیار گذاشتن کادر مجرب مشاوره و وکلای مورد اعتماد، شما را در امر مهاجرت یاری خواهد کرد.

آیا برای ثبت شرکت در ترکیه به وکیل احتیاج داریم؟

بله شما در بسیاری از موارد در ترکیه نیاز به وکیل خواهید داشت از جمله

  • مهاجرت به ترکیه
  • اخذ شهروندی ترکیه
  • خرید ملک در ترکیه
  • ثبت شرکت در ترکیه
  • طرح و پیگیری انواع دعاوی حقوقی و کیفری
  • ازدواج در ترکیه

قوانین ترکیه در زمینه وکالت چیست؟

باید بدانید که شرایط گرفتن وکیل در ترکیه مشابه ایران است با داشتن کمی اختلاف در بعضی از موارد که مهمترین آنها را برای شما ذکر می کنیم. شرایط اخذ پروانه وکلات در ترکیه مثل قوانین جمهوری اسلامی ایران است با این تفاوت که دوره کارآموزی در این کشور دو سال می باشد، محدودیتی برای تعداد وکلا در حوزه های مختلف در ترکیه وجود ندارد و وکلا در ترکیه تقاضای پروانه وکالت خود را به کانون می دهند و پس از تکمیل پرونده فرد متقاضی اگر تقاضا قبول شود دوران کارآموزی شروع می شود.

وکالت تسخیری در ترکیه به چه معناست؟

وکالت تسخیری در ترکیه مجانی و بدون هیچ پیش شرطی انجام می شود اما چون تعداد دعاوی جزائی زیاد نیست و شمار وکیل در استانبول و آنکارا هم به میزان تعداد دادگاه ها و پرونده های موجود هست بنابراین به هر وکیل دادگستری ترکیه در مدت یک سال، نهایتا یک یا پرونده تسخیری رجوع داده می شود، که البته این مساله برای وکلا در ترکیه مشکلی ایجاد نمی کند.

حق الوکاله وکیل در ترکیه

بر اساس ماده ۱۶۸ قانون وکیل می تواند با موافقت و تایید موکلش هر مدل قرارداد در مورد با حق الوکاله خود با موکل خود منعقد کند اما در غیر این صورت طرفین مجبورند از تعرفه های مصوب کانون وکلای ترکیه استفاده کنند.

همچنین در ماده ۱۷۱ قانون ذکر شده اگر موکل  اقساط حق الوکاله را به وکیل خود پرداخت نکند وکیل می تواند از وکالت موکلش استعفا دهد و موکل حق پس گرفتن آنچه تا آن زمان پرداخت کرده است را ندارد. پس حتما مد نظر داشته باشید که اگر وکیل در ترکیه گرفتید نسبت به پرداخت اقساط حق الوکاله اش جدی باشید.

برای انتخاب وکیل باید به چه نکاتی اهمیت دهیم؟

اول از همه باید تمام تلاش خود را بکنید به افرادی مراجعه کنید که تمامی مدارک و جواز مورد نیاز در این زمینه را دارند، چرا که این روزها افرادی سودجو با وکیل و مشاور خواندن خود، متقاضیان در این زمینه گمراه و بعضا متحمل هزینه های جبران ناپذیری می کنند.

مساله بعدی که باید به آن توجه کنید آن است که مجموعه ای که از آن ها خدمات حقوقی می گیرید چقدر تجربه دارند و متعبر هستند، ممکن است شما کار شما انجام شود اما با هزینه ای بالا و در زمان زیاد، پس شما باید به افرادی رجوع کنید که سال ها در این زمنیه تجربه دارند و می توانند به شما تضمین دهند که کار شما را با موفقیت به پایان می برند.

نکته پایانی این است در این روز ها وکالت کاری سخت و حرفه ای است و ن