دسته بندی نشدهکشور ترکیهمهمترین های مهاجرت

کارت های بانکی موقت در ترکیه

کارت های عابر بانکی موقت در کشور ترکیه

کارتهای عابر بانک موقت، کارت هدیه نیست. کارت های عابر بانک موقت کشور ترکیه، با کارت هدیه فرق دارند. پر واضح است که کارت هدیه را شما از کسی هدیه می گیرید و کارت عابر بانک موقت کشور ترکیه را باید خودتان بخرید و بارها تا زمانی که اعتبار دارند، آن را شارژ کنید و یا از حساب آن، که یک حساب شخصی است برداشت نمایید.

 

ضرورت گرفتن این کارت های عابر بانک موقت چیست؟

در دنیای امروز که همه چیز بسته به جابجایی حساب های بانکی بین المللی ست و تمامی این حساب ها با اینترنت کار می کنند، متاسفانه کشور ایران به دلیل تحریم‌هایی که دارد نمی‌تواند از امکانات یک حساب بین المللی و جابجایی های ارزی بهره‌مند شود، راهی که من می توانم از این طریق کسب درآمد کنم ولی در کشور خودم نمی‌توانم به دلیل محدودیت‌های بانکی موجود در آمد کافی را داشته باشم. البته ذکر این نکته را باید به شما بگویم که باز کردن حساب در کشور ترکیه در یکی از بانک های این کشور کار خیلی ساده برای ایرانی های مقیم این کشور نیست زیرا، افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه مشروط به بلاک کردن مبلغ ۱۰ هزار لیر پول می باشد برای اینکه شما در کشور ترکیه بتوانید حساب بانکی باز بکنید، یک سری مراحل را باید طی کنید. حسابهای بانکی کشور ترکیه یک حساب آزاد برای تجارت بین المللی برخوردار بوده و معمولاً سه دفترچهء ارزی به شما داده می شود. این سه دفترچه که از یک حساب بانکی در کشور ترکیه به شما داده می شود، شامل حساب ارزی دلار، حساب ارزی یورو و حساب ارزی پوند می باشد.

اما برای کسانی که به تازگی به کشور ترکیه مهاجرت کرده اند بلوکه کردن ۱۰ هزار لیر برای افتتاح حساب بانکی در کشور ترکیه در بانکهای این کشور مبلغ زیادی به نظر می آید و از این رو من تمایل ندارم که ۱۰ هزار دلار را برای افتتاح حساب در بانک های کشور ترکیه بلاک ‌کنم. خوب حالا باید چه کاری انجام دهم که بتوانم به این تجارت آزادی که همیشه در انتظارش بودم برسم خیلی ساده است این کاردرکشورترکیه بسیار بسیار ساده و تنها با یک توسلا کارت انجام می شود.

tosla card

علاوه بر توسلا کارت، کارت های دیگری نیز هستند که با روش کارت های عابر بانک زیر نظر بانک های معتبر کشور ترکیه فعالیت می‌کنند و شما می‌توانید تا سقف تعیین شده این کارتها در ماه برای بیزنس استفاده نمایید.

توسلا کارت زیرنظر بانک «آک بانک» کشور ترکیه فعالیت می کند و به راحتی شما می توانید در ماه با این کارت ۷۰۰ لیر جابجا نمایید. اگر جابجایی ۷۰۰ لیر در ماه برای شما کم است، کارت دیگری به نام پاپارا کارت را به شما معرفی می کنیم. حسن پاپارا کارت این است که شما اگر کیملیک داشته باشی می توانید  به نام خودتان یک کارت صادر کنید که این یک کارت عابر بانک زیر نظر تمام بانک های کشور ترکیه  فعالیت می کند. جابجایی های مالی و برداشت یا واریز وجه توسط عابر بانک های موجود سرتاسر کشور ترکیه مورد استفاده قرار گیرد.

papara card

برای اینکه بتوانیم از پاپارا کارت استفاده کنیم لازم است که در اپلیکیشن این بانک را دانلود کنید. آن را ثبت کرده و درخواست برای یک کارت به نام خودتان ارسال نمایید. لازم به ذکر است که به شما بگویم کلاً برای استفاده از این کارت های شبیه عابر بانک در کشور ترکیه حتما باید کیملیک کارت شما آماده باشد تا بتوانید از این کارت‌ها استفاده نمایید. در غیر این صورت این کارتها با شماره پاسپورت شما امکان ثبت شدن ندارد.

کارت دیگری که شبیه توسلا کارت و پاپارا عمل می کند، اینینال کارت است. این کار را می‌توانید از فروشگاه‌های میگروس تهیه نمایید، همچنین با این کار می توانید از همین فروشگاه ها نیز به راحتی خرید کرده و از امتیازات ویژه تخفیفات هم برخوردار شوید اما در کل مدیا پل به شما توصیه می کند اگر چنانچه قدرت باز کردن حساب بانکی در کشور ترکیه را ندارید، حتما یک پاپارا کارت تهیه کنید. به خاطر اینکه سقف گردش پاپارا کارت در ماه از همه کارتهای اعتباری پولی بیشتر است و شما می توانید خیلی راحت از این کارت تا سقف ۷۰۵۰ لیر در ماه استفاده نمایید.

چنانچه گردش حساب شما در ماه بیشتر هم شود، لیمیت این کارت بالاتر می رود و امتیازات ویژه‌ای را از سایت های خرید هم می توانید با این کارت دریافت نمایید. توسلا کارت زیر نظر مسترکارت فعالیت می کند و شما می توانید کلیه کارهای بانکی و خرید های بین المللی خود را به راحتی با توسلا کارت انجام دهید. هر چه بیشتر از این کار در ماه استفاده بکنید لیمیت این کارت بالا می‌رود و ممکن است تا سقف سه هزار لیر هم بتوانید بعد از گذشت چند ماه استفاده از این کارت جابجا نمایید.

برای همین هم می‌خواهم به شما این توصیه را بکنم که حتماً بعد از اینکه کیملیک کارت شما آمد، و تا آن موقع بنا به هر دلیلی نتوانسته اید در یکی از بانک‌های کشور ترکیه حساب بانکی باز کنید، یکی از همین کارت ها را تهیه نمایید. شما با تهیه کردن این کارتها از فروشگاههای میگروس،تکنوسا، کارفوسا می توانید صاحب یک حساب بانکی شخصی شده و از آن استفاده نمایید بدون هیچ دغدغه باز کردن حساب و یا بلاک کردن پول در بانک.

باید گفت که تمام این کارتها با اپلیکیشن های مخصوص به خودشان کار می کنند و می توانید بعد از نصب اپلیکیشن یک شماره رفرنس ای که این اپلیکیشن ها به شما می دهند به عابر بانک مورد نظر رفته و با وارد کردن آن شماره رفرنس مبلغ مورد نظر خود را داخل کارت خود ریخته و یا از آن کارت برداشت نمایید همچنین در کشور ترکیه به رمز عابر بانک شفر می‌گویند که شما باید این شفر را حفظ کنید زیرا اگر یک وقت بخواهید با این کارت ها در فروشگاه های مختلف کشور ترکیه خرید کنید باید شفر کارت را مانند سایر کارتهای عابر بانک به دستگاه پوز وارد نمایید.

شما بهتر از ما می‌دانید؛ که تلویزیونهای اینترنتی مثل شبکه نتفلیکس اکانت آن باید هر ماه شارژ شود، یا شما می خواهید که از اپ استور یا گوگل استور یک اپلیکیشن پولی خریداری کنید. که در این صورت اگر یکی از این کارتها را داشته باشید به راحتی می توانید خرید های این چنینی را نیز انجام دهید.

اما برای اینکه بتوانید به راحتی از این کارتها و مخصوصاً توسلاکارت استفاده نمایید بهتر است، هر ماه از سقف مجاز آن کمتر پول واریز نمایید. و سعی کنید که تمام پول خود را در طول ماه خرج نکنید و حتی شده کوروش در کارت تان نگه دارید.

shopping

بدیهی است که استفاده از این کارت ها برای خرید های روزانه یا خریدهای اینترنتی بسیار مناسب‌تر است و اگر شما بخواهید بیزینس های آماده یا بیزینس های سنگین را با این کارتان انجام دهید عملاً موفق نخواهید بود چرا که همانطور که اشاره شد این کارت ها برای واریز و برداشت مبلغ سقف مجاز دارند. ضمناً شما برای اینکه بتوانید در کشور ترکیه اقامت کاری کسب کنید حتماً باید ثبت شرکت کنید که یکی از مراحل ثبت شرکت باز کردن حساب بانکی شرکتی است.

این کارت ها برای کسانی که می خواهند از اینترنت خرید کنند و محصولات خود را به صورت اینترنتی عرضه نمایند یا از سایت های فریلنسر کار بگیرند و مبلغ واریزی خود را در این کارت‌ها ذخیره نما